Jak pomagamy w rehabilitacji?

Rehablitacja jest niezbedną częścią każdej terapii. Zbieramy pieniądze na zajęcia hipoterapii dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci zdrowych po traumach.

Jak Ty możesz pomóc?

Możliwości jest wiele: wspomóż finansowo, publikuj informacje o nas, przekazuj dalej.
Jak pomagamy?

Realizujemy projekt pomoc osobom niepełnosprawnym poprzez popularyzację hipoterapii jako skutecznej formy terapii dzieci niepełnosprawnych.


Naszą misją jest m.in. upowszechnianie hipoterapii w powiecie lęborskim jako skutecznej formy rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych i udostępnienie tej formy terapii dla osób, których na to nie stać. Chcielibyśmy, aby z hipoterapii mogli skorzystać wszyscy, którzy tego potrzebują w naszym regionie. Będziemy uświadamiać lekarzy o skuteczności hipoterapii, drukować ulotki itp. itd.. We współpracy z Ośrodkiem Koniczynka Hipoterapia i Jazda Konna zbieramy fundusze na ten cel.

Poniżej podajemy w skrócie 7 korzyści, które daje koń podczas hipoterapii, co w połączeniu z kontaktem z naturą (zajęcia na łonie przyrody, w lesie), współpracą terapeutyczną i rehabilitacyjną z hipoterapeutą daje dziecku nie tylko większą sprawność ale też niezwykłą radość i przyjemność.

7 najważniejszych korzyści, jakie daje koń podczas hipoterapii:

  1. Wywołuje uśmiech na twarzy dziecka i szczęście.

  2. Poprzez o 1 stopień cieplejsze ciało koń rozgrzewa mięśnie siedzącego na nim dziecka, reguluje napięcie mięśniowe.

  3. Przekazuje prawidłowy wzorzec chodu dla dzieci nie potrafiących chodzić – dzieci siedząc na idącym koniu poruszają biodrami jakby chodziły.

  4. Ciało konia jest naturalnym materacem, jego szyja drabinką do ćwiczeń, naturalnie doskonali równowagę, koordynację, poczucie rytmu, przyśpiesza czynności fizjologiczne (problemy z wypróżnianiem)

  5. Zwiększa poczucie własnej wartości poprzez poczucie sprawstwa, możliwości kierowania nim, oglądania świata wyżej od innych.

  6. Koryguje postawę ciała przez konieczność prawidłowego siedzenia na nim „bez garbienia się”.

  7. Ma działanie motywacyjne i edukacyjne: otwiera osoby zamknięte, uspokaja osoby za bardzo „do przodu” - energiczne, zmniejsza zaburzenie emocjonalne.


Więcej o hipoterapii dowiesz się tutaj
Hipoterapia odbywa się w Ośrodku Hipoterapii i Jazdy Konnej Koniczynka w Krępie Kaszubskiej, istniejącym tam od 6 lat. Zajęcia są tam profesjonalnie prowadzone przez wykwalifikowanego i doświadczonego hipoterapeutę, członka Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego. Przychodzą tam dzieci z Przedszkola Integracyjnego „Jesteśmy razem” w Lęborku, ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” oraz ze Szkoły Specjalnej w Lęborku. W czasie niepogody zajęcia odbywają się na hali.Wesprzyj nas

Projekt Wirtualny Opiekun Konia

Możesz zostać Wirtualnym Opiekunem wybranego/ych koni ze stajni Koniczynka w Krępie Kaszubskiej i zostać wyróżnionym na boksie swojego ulubionego konia jako Opiekun Owsiany, Brązowy, Srebrny lub Złoty (w zależności od wielkości kwoty, którą przekazałeś/aś

zł. Szczegóły


Pomóż realizować hipoterapię

Celem terapii z koniem i terapii jazdą konną jest przywrócenie osobom niepełnosprawnym sprawności fizycznej i psychicznej w możliwym do osiągnięcia zakresie. Uniwersalność hipoterapii polega na jednoczesnym oddziaływaniu ruchowym, sensorycznym, psychicznym i społecznym. Hipoterapia stanowi jeden z elementów rehabilitacji leczniczej i jest prowadzona na zlecenie lekarza.

zł. Szczegóły
Dane fundacji:

Adres

Fundacja „Końkretnie Pomagamy”
ul. Kozłowskiego 5
76-200 Słupsk

Kontakt

tel. 667 544 333
email: biuro@konkretniepomagamy.pl
www: www.konkretniepomagamy.pl
facebook: www.facebook.com/konkretniepomagamy

Dane do wpłat i przelewów

Konto ogólne

Przelewy z Polski: 28 1140 2004 0000 3802 7644 8788

Przelewy z zagranicy: PL28 1140 2004 0000 3802 7644 8788

kod BIC/SWIFT mBanku: BREXPLPWMBK
adres Banku: mBank S.A. FORMERLY BRE BANK S.A. (RETAIL BANKING) SKRYTKA POCZTOWA 2108 90-959 LODZ 2