Jak pomagamy psom?

Publikujemy pieski najbardziej potrzebujące na stronie/fb i organizujemy dla nich pomoc, budujemy dom tymczasowy dla psów, uświadamiamy ludzi, jak wybrać psa dopasowanego do siebie

Jak Ty możesz pomóc?

Możliwości jest wiele: wspomóż finansowo, adoptuj psa, bądź domem tymczasowym, wyprowadź psa na spacer ze schroniska, zorganizuj pomoc dla krzywdzonego psa lub po prostu udostępnij post…

Poradnik Świadomej Adopcji

7 rzeczy, które powinien pamiętać przyszły właściciel psa i 7 rzeczy, które na pewno pies mu ofiaruje

Aktywnie z psem

Propozycje spędzania wolnego czasu z psem: agility, freesbee, dogtrekking, canicross, bikejoring, skijoring…

Polecamy do adopcji

Psy, które polecamy są podzielone pod względem aktywności właściciela, np. dla aktywnych, kanapowiec, do pilnowania domu, do uratowania pilne!
7 rzeczy, o których powinien pamiętać przyszły właściciel psa:


 1. Pies będzie związany z Tobą przez kilka(naście) lat i jesteś odpowiedzialny za niego.

 2. Pies to nie zabawka – to obowiązek: wymaga regularnego jedzenia, spacerów, corocznych szczepień, pielęgnacji.

 3. Jak zachoruje, trzeba się liczyć z wydatkiem na weterynarza.

 4. Pies wymaga wychowania, inaczej może wejść na głowę.

 5. Zostawiony sam w domu, może powodować zniszczenia; musisz pomyśleć, czy masz u kogo go zostawić, gdy musisz pojechać na wakacje bez niego.

 6. Może wywołać uczulenie na sierść.

 7. Pies żyjący na zewnątrz przy budzie też wymaga troski, spacerów.7 wspaniałych rzeczy, które na pewno ofiaruje Ci pies:


 1. Dozgonną, bezwarunkową miłość i wierność.

 2. Towarzystwo zarówno w domu jak i poza domem – motywator do aktywnego spędzenia czasu: spacerów, biegania, jazdy na rowerze itp.

 3. Możliwość przytulenia się do niego, uspokojenia się przy nim. Pies potrafi pocieszyć nie używając słów.

 4. Wyrobienie w sobie takich cech charakteru jak obowiązkowość, samodyscyplinę, odpowiedzialność (polecamy dla dzieci).


 5. Potrafi uratować Ci życie, nadać mu sens, radość.

 6. Poprawi samopoczucie – świadomość, że jesteś dla niego wszystkim, mimo Twoich wad, dziwnych zachowań, jest bezcenna.

 7. Hobby i poznanie nowych ludzi (przydatna aplikacja Dingdog.pl) – możesz z nim chodzić na szkolenia, trenować agility, rzucać frisbee, brać udział w różnych psich imprezach, marszach na orientacje, dogtrekking, canicross itp. itd.Wzruszający film o wiernym psie, który uratował życie swojemu właścicielowi:
Potrzebują wsparcia

Płeć:
Wiek:zł. Szczegóły
Polecane do adopcji

Alvin
Płeć: samiec
Wiek: ok. 8 lat

Alvin choć nie bawił się wspaniale tegorocznego sylwestra, ma wciąż nadzieję, że ten Nowy 2018 rok – będzie dla niego łaskawszy. Cztery lata czeka na swojego człowieka, cztery długie lata… a z każdym rokiem nadzieja blednie. Siwy włos posypał się na pyszczku, a w sercu jakby więcej niepewności. Razem z Alvinem czekamy na cud … Przecież nasz Alvin ma wszystkie cechy najlepszego przyjaciela !!! Jest wspaniały, odważny i uwielbia głaskanie … Chętnie zajmie miejsce na Twojej kanapie lub przygarnie ciepłe legowisko. Będzie towarzyszył Ci podczas spacerów… a przecież ruch to zdrowie 😉 przyda się każdemu. Alvin zbyt długo wypatruje swojego człowieka, czas aby ktoś wypatrzył w końcu jego !!! Bardzo prosimy o Noworoczny cud … Prosimy o dom i miłość na którą z całą pewnością zasługuje nasz rudy przyjaciel. Jeśli nie możesz adoptować Alvina – koniecznie udostępnij jego zdjęcia z naszą prośbą o dom. Każde udostępnienie to szansa na lepsze jutro. Kontakt w sprawie adopcji :607-540-557 w godzinach urzędowania biura adopcyjnego.


Chcę pomóc wpierając Fundację
zł.

Płatności obsługuje

Sternik
Płeć: samiec
Wiek: ok 5 lat

Nie wiem… wciąż czekam i wierzę, że odnajdzie mnie ktoś o wielkim sercu. Wtulony niepewnie w schroniskową budę starałem się poukładać wszystkie myśli. Nie chciałem być znów dla kogoś ciężarem, dlatego czasem wolałem być sam. Teraz już wiem… już mam pewność, że brakuje mi Twojej obecności – człowieku. Choć jeszcze z dystansem podchodzę do nowych osób, bardzo się staram być idealny. Jestem duży, wzbudzam respekt a czasem nawet strach. Dlatego potrzebuję odpowiedzialnego opiekuna, kogoś – kto zna się na psach w typie mojej rasy, kogoś – kto się mnie nie będzie bał, kogoś – kto mnie pokocha i będzie mi przyjacielem. Niedawno byłem na swoim pierwszym schroniskowym spacerze, z niecierpliwością czekam już na kolejny. Sternik do schroniska OTOZ Animals w Dąbrówce koło Wejherowa trafił 8 grudnia 2017 roku z miejscowości Góra w gminie Wejherowo. Podczas 15 dniowej kwarantanny, nikt o niego nie pytał, nikt go nie szukał. Dziś Sternik jest gotowy znaleźć nową odpowiedzialną rodzinę !!!. Jeszcze jesteśmy w trakcie poznawania naszego podopiecznego, dlatego nowy opiekun musi znać się na psychice dużych terierów. Serdecznie zapraszamy na wspólny spacer do schroniska w Dąbrówce, w godzinach urzędowania biura adopcyjnego. Tel. 607 540 557


Chcę pomóc wpierając Fundację
zł.

Płatności obsługuje

Dane fundacji:

Adres

Fundacja „Końkretnie Pomagamy”
ul. Kozłowskiego 5
76-200 Słupsk

Kontakt

tel. 667 544 333
email: biuro@konkretniepomagamy.pl
www: www.konkretniepomagamy.pl
facebook: www.facebook.com/konkretniepomagamy

Dane do wpłat i przelewów

Konto dla wsparcia psów

Przelewy z Polski: 39 1140 2004 0000 3502 7651 2369

Przelewy z zagranicy: PL39 1140 2004 0000 3502 7651 2369

kod BIC/SWIFT mBanku: BREXPLPWMBK
adres Banku: mBank S.A. FORMERLY BRE BANK S.A. (RETAIL BANKING) SKRYTKA POCZTOWA 2108 90-959 LODZ 2