Jak pomagamy psom?

Publikujemy pieski najbardziej potrzebujące na stronie/fb i organizujemy dla nich pomoc, budujemy dom tymczasowy dla psów, uświadamiamy ludzi, jak wybrać psa dopasowanego do siebie

Jak Ty możesz pomóc?

Możliwości jest wiele: wspomóż finansowo, adoptuj psa, bądź domem tymczasowym, wyprowadź psa na spacer ze schroniska, zorganizuj pomoc dla krzywdzonego psa lub po prostu udostępnij post…

Poradnik Świadomej Adopcji

7 rzeczy, które powinien pamiętać przyszły właściciel psa i 7 rzeczy, które na pewno pies mu ofiaruje

Aktywnie z psem

Propozycje spędzania wolnego czasu z psem: agility, freesbee, dogtrekking, canicross, bikejoring, skijoring…

Polecamy do adopcji

Psy, które polecamy są podzielone pod względem aktywności właściciela, np. dla aktywnych, kanapowiec, do pilnowania domu, do uratowania pilne!
Jak możesz pomóc?

 • wesprzyj naszą Fundację. Utworzyliśmy osobne, specjalnie na potrzeby piesków konto bankowe (nr konta podany poniżej),

 • udostępniaj znajomym nasze wydarzenia, akcje, posty, artykuły na Facebooku,

 • stwórz Dom Tymczasowy, by pies miał większą szansę na adopcję do domu stałego. Pomożemy Ci merytorycznie, a TY dołączysz się do spełnienia marzenia pieska o lepszym życiu (szczegóły znajdziesz niżej),

 • adoptuj psa ze schroniska lub interwencji - my służymy radą w wybraniu odpowiedniego dla Ciebie oraz w ewentualnych problemach w jego wychowaniu, a pies odwdzięczy Ci się dozgonną miłością i wiernością,

 • idź na spacer z psem ze schroniska - dasz mu dużo radości i wiary w ludzi.
  Schronisko z którym współpracujemy: Schronisko Dąbrówka koło Wejherowa

Adoptuj psa


Psy ogłaszane przez Fundację Końkretnie pomagamy to psy przebywające głównie w schroniskach, które podjęły z nami współpracę lub będące pod opieką innych organizacji czy osób prywatnych, którym Fundacja z uwagi na dobro psa zobowiązała się pomóc w szukaniu nowego domu.

Jak przebiega adopcja?

Osoba prowadząca adopcje psa czyli osoba, na którą jest podawany kontakt w sprawie psa, reprezentuje Fundację Końkretnie Pomagamy. Odpowie na wszelkie pytania i umówi na spotkanie zapoznawcze z wybranym psem, które będzie polegało na wspólnym spacerze. Fundacja zastrzega sobie prawo do wyboru najodpowiedniejszego domu dla psa poprzez wywiad z jego ewentualnym przyszłym właścicielem. Naszym priorytetem jest jak najlepsze dopasowane psa do właściciela.
Osoba zdecydowana na adopcję musi spełnić kilka warunków. Przede wszystkim musi być pełnoletnia. W Fundacji musi pojawić się osobiście (psy nie są wydawane pośrednikom). Po wybraniu odpowiedniego psa, przyszły właściciel musi podpisać umowę adopcyjną, w której zobowiązuje się do :

 1. Stworzenia psu odpowiednich warunków;
 2. Godnego traktowania zwierzęcia;
 3. Nie porzucenia go w przyszłości;
 4. Zapewnienia mu opieki weterynarza;
 5. Poinformowania Fundacji w razie ucieczki psa i podjęcia wszelkich kroków mających na celu odnalezienie czworonoga.
 6. Oddania psa z powrotem, gdy nie może dalej opiekować się zwierzęciem.


Fundacja zastrzega sobie prawo do odwiedzenia psa i sprawdzenia jego warunków życiowych. Zobowiązuje się do pomocy nowym właścicielom adoptowanych psów w przypadku gdy sprawiają one problemy w czasie aklimatyzacji lub gdy pojawiają się sytuacje nieprzewidziane wymagające dużych nakładów finansowych (np. nagła poważna choroba). Fundacja może zorganizować wtedy zbiórkę pieniędzy na pomoc danemu psu. Fundacja nie pokrywa kosztów szkoleń lub kosztów podstawowych zabiegów weterynaryjnych. Aby pomoc była możliwa konieczny jest stały kontakt i dokładny opis występujących sytuacji, a wtedy w miarę możliwości Fundacja będzie mogła zareagować.


Dom tymczasowy

Na czym to polega, po co i dlaczego?

Dom tymczasowy to po prostu Twój dom, który wynajmujesz/udostępniasz potrzebującemu psu na jakiś czas. To współpraca z naszą Fundacją na wzór wolontariatu, mająca na celu stworzenie dla naszych podopiecznych schronień i zapewnienie opieki do czasu znalezienia domu stałego.

W pierwszej kolejności do domów tymczasowych trafiają zwierzęta, które nie radzą sobie w schronisku, czyli chore, stare albo bardzo młode, o słabszej psychice, nie dopuszczane do miski, lub nie jedzące z własnego wyboru. Bo nawet, gdy w schronisku są najlepsze warunki to nie jest to dom.

Obecność psa w takim miejscu znacznie zwiększa jego szansę na znalezienie domu stałego, ponieważ wiemy o psie dużo więcej niż ze zdawkowych obserwacji ze schroniska. Pies w schronisku może się zachowywać zupełnie inaczej niż w stałych warunkach. Otoczony odpowiednią opieką i troską może być po prostu sobą, gdy poczuje się swobodnie. Dom tymczasowy można określić mianem rodziny zastępczej dla psa .

Najważniejszymi obowiązkami opiekuna tymczasowego są: zapewnienie schronienia podopiecznemu i należyta opieka: karmienie, spacery, odpowiednie traktowanie. Ma on pierwszeństwo jeśli zdecyduje się na jego adopcję. W sytuacjach wyjątkowych Fundacja może pokryć koszty utrzymania i leczenia psa.

Jak długo opiekuję się psem?

To zależy od sytuacji danego psiaka. Jeżeli np. został nagle zatrzymany z interwencji lub po prostu z ulicy i nie mamy chwilowo gdzie go przetrzymać, będziemy potrzebowali domu tymczasowego na parę dni. Dzięki temu mamy czas na zorganizowanie mu pobytu. Lub gdy jeden opiekun tymczasowy wyjeżdża na kilka dni (np. na święta) i nie ma gdzie zostawić pieska, wtedy na kilka dni może go zastąpić drugi. Drugą możliwością jest podpisanie umowy terminowej, gdzie ustalamy do kiedy opiekujesz się pieskiem. W tym czasie, dzięki sporządzonemu przez Ciebie portretowi psychologicznemu psiaka, możemy szybciej znaleźć odpowiedniego dla niego stałego właścieciela. Trzecim sposobem jest zostanie opiekunem bezterminowym, czyli do momentu znalezienia dla pieska domu stałego.
Oczywiście opiekun tymczasowy "jest pierwszy w kolejce" i zawsze może się stać pełnym właścicielem psa.

Trudności z rozstaniem

Wiadomo, każdy człowiek (a szczególnie ten z dobrym sercem) szybko przyzwyczaja się do zwierząt. Mimo, że wie, że dał dom tymczasowy dla psa oddaje go dalej z bólem serca i łzami w oczach. Jednak świadomość, że dzięki Tobie psiak dostał lepsze życie, trafił w dobre ręce jest warta tych uczuć. Zawsze możesz pomóc następnemu zwierzęciu, który siedzi przerażony i smutny w kącie kojca schroniskowego i czeka na odmianę swojego losu, którą właśnie Ty możesz mu dać!

ZMIEŃ ŻYCIE SKRZYWDZONEGO PSA NA LEPSZE!Potrzebują wsparcia

Płeć:
Wiek:zł. Szczegóły
Polecane do adopcji

Reja
Płeć: samica
Wiek: ok 5 lat

Możesz mijać mnie tysiące razy odwracając wzrok. Możesz udawać, że mnie nie ma – wszyscy tak robią … a i tak nie zniszczysz we mnie nadziei na lepsze jutro. Nie zdepczesz miłości, którą darzę człowieka i nie zatrzymasz merdającego ogonka na widok zbliżających się do mnie osób. Pewnie dla Ciebie jestem nikim … ale zapewniam Cię że Ty będziesz dla mnie wszystkim. Tylko daj mi szansę. Spędź ze mną pół godziny na spacerze, spójrz w moje oczy i pozwól się do siebie przytulić. Tak bardzo brakuje mi ciepła i miłości, tak wiele jeszcze przecież przede mną – przed nami !!! Proszę. Znajdź chwilę i zabierz mnie na spacer. Tylko na spacer … ja postaram się zasłużyć na więcej. Reja szuka wspaniałego domu w którym poczuje się kochana. Sunia jest niezwykle spragniona kontaktu z człowiekiem. Dogaduje się z innymi psami, nie znamy jej reakcji na suczki. Bardzo ładnie chodzi na smyczy. Brakuje jej tylko przyjaciela !!! W sprawie adopcji prosimy o kontakt z biurem adopcyjnym schroniska w godzinach urzędowania biura 607-540-557


Chcę pomóc wpierając Fundację
zł.

Płatności obsługuje

Sternik
Płeć: samiec
Wiek: ok 5 lat

Nie wiem… wciąż czekam i wierzę, że odnajdzie mnie ktoś o wielkim sercu. Wtulony niepewnie w schroniskową budę starałem się poukładać wszystkie myśli. Nie chciałem być znów dla kogoś ciężarem, dlatego czasem wolałem być sam. Teraz już wiem… już mam pewność, że brakuje mi Twojej obecności – człowieku. Choć jeszcze z dystansem podchodzę do nowych osób, bardzo się staram być idealny. Jestem duży, wzbudzam respekt a czasem nawet strach. Dlatego potrzebuję odpowiedzialnego opiekuna, kogoś – kto zna się na psach w typie mojej rasy, kogoś – kto się mnie nie będzie bał, kogoś – kto mnie pokocha i będzie mi przyjacielem. Niedawno byłem na swoim pierwszym schroniskowym spacerze, z niecierpliwością czekam już na kolejny. Sternik do schroniska OTOZ Animals w Dąbrówce koło Wejherowa trafił 8 grudnia 2017 roku z miejscowości Góra w gminie Wejherowo. Podczas 15 dniowej kwarantanny, nikt o niego nie pytał, nikt go nie szukał. Dziś Sternik jest gotowy znaleźć nową odpowiedzialną rodzinę !!!. Jeszcze jesteśmy w trakcie poznawania naszego podopiecznego, dlatego nowy opiekun musi znać się na psychice dużych terierów. Serdecznie zapraszamy na wspólny spacer do schroniska w Dąbrówce, w godzinach urzędowania biura adopcyjnego. Tel. 607 540 557


Chcę pomóc wpierając Fundację
zł.

Płatności obsługuje

Dane fundacji:

Adres

Fundacja „Końkretnie Pomagamy”
ul. Kozłowskiego 5
76-200 Słupsk

Kontakt

tel. 667 544 333
email: biuro@konkretniepomagamy.pl
www: www.konkretniepomagamy.pl
facebook: www.facebook.com/konkretniepomagamy

Dane do wpłat i przelewów

Konto dla wsparcia psów

Przelewy z Polski: 39 1140 2004 0000 3502 7651 2369

Przelewy z zagranicy: PL39 1140 2004 0000 3502 7651 2369

kod BIC/SWIFT mBanku: BREXPLPWMBK
adres Banku: mBank S.A. FORMERLY BRE BANK S.A. (RETAIL BANKING) SKRYTKA POCZTOWA 2108 90-959 LODZ 2